Bosskie komentarze przy kawie #229

 

Kasia i drogocenne kruszce

Kasia Niewiadoma byłaby z pewnością cennym nabytkiem każdej firmy jubilerskiej. Jej umiejętności w pozyskiwaniu metali szlachetnych muszą budzić uznanie. Wczoraj za jednym zamachem „załatwiła” dla Polski złoto i srebro.

Na sukces Kasi na Mistrzostwach Europy w Plumelec pracowała jednak solidarnie cała ekipa Polek. Serce rosło, gdy oglądaliśmy współpracę naszych dziewczyn. Biało-czerwone koszulki były najczęściej widzianymi na czele wyścigu seniorek, który jednocześnie stanowił wyścig w kategorii młodzieżowej. Sprawozdawcy francuscy płci obojga co rusz łamali sobie języki na polskich nazwiskach. Jacyś nieogarnięci ludzie w tej Francji. Jesteśmy w tej Unii już 12 lat, czas był się nauczyć.

me-we-podiumW końcówce nasze zawodniczki rozpędziły peleton, szykując grunt pod atak Kasi na Coté de Cadoudal. Za naszą liderką podążyły van der Breggen, Longo Borghini i Amialiusik, a chwilę później dotarła do nich Litwinka Leleivyte. Na ostatnich metrach pasjonującą walkę stoczyły Holenderka, Włoszka i Polka. Kasia odważnie weszła w środek, pomiędzy finiszujące rywalki, przebiła się, ale pół koła zabrakło, by wyprzedzić mistrzynię olimpijską i koleżankę z teamu Rabobank-Liv, Annę van der Breggen.

wyniki mistrzostw Europy kobiet

Srebro w wyścigu seniorek i złoto w kategorii młodzieżowej to jak dotąd jedyny nasz „urobek” medalowy na czempionacie kontynentu, ale naszych reprezentantów widać jednak na czołowych miejscach. Panie spisują się we Francji lepiej. Warte odnotowania jest też 8. miejsce Kasi Pawłowskiej w próbie czasowej i 11. miejsce Wiktorii Pikulik w czasówce juniorek. Dwa miejsca 9. zapewnili nam panowie, Przemysław Kasperkiewicz w wyścigu młodzieżowców i Marcin Białobłocki w jeździe na czas, a w tej samej konkurencji wśród młodzieży Szymon Rekita był 7.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Veni, vidi, vici

me-saganPrzyszedłem, zobaczyłem, zwyciężyłem – takie motto zdaje się przyświecać Peterowi Saganowi. W Plumelec, na wyścigu elity spokojnie kontrolował sytuację, wyczekał akcje Włochów w końcówce i na ostatnich metrach zrobił to, o czym wszyscy wiedzieli, że zrobi, ale nic nie mogli na to poradzić. I tylko on się tu liczył. Reszta w zasadzie jest nieważna.

wyniki mistrzostw Europy elity

Kiedy patrzy się na Petera Sagana w akcji, kolarstwo wydaje się niezwykle łatwe. I urzekająco piękne. Mistrz świata, mistrz Europy, mistrz przedstawienia, mistrz roweru, mistrz promiennego uśmiechu.

Piotrek, kochamy Cię.

me-sagan

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Eneco Tour – codziennie mistrzostwa

Patrząc na listę startową tegorocznego Eneco Tour, człowiek dochodzi do wniosku, że równie dobrze możnaby zmienić szyld wyścigu i przemianować go na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym. Publiczności na pewno będzie więcej, a kolarzom zawsze przyjemniej ściga się wśród ustawionych przy trasie tłumów niż wśród tumanów kurzu, spośród których od czasu do czasu wyjrzy jakiś wielbłąd.

eneco2016prezentacjaTermin, bardzo nietypowy jak na imprezę tradycyjnie rozgrywaną w sierpniu, tym razem zaprocentował spędem wszystkich kandydatów do czołowych miejsc na październikowym czempionacie. Gospodarze imprezy, czując bluesa, przygotowali trasę, która znakomicie pasuje jako poligon, zarówno sprinterom, jaki czasowcom. Zadbano także o czasówkę drużynową, co niewątpliwie uszczęśliwiło sztaby szkoleniowe startujących teamów.

trasa wyścigu

Wyścig startuje w poniedziałek, potrwa do przyszłej niedzieli, a nas zżera ciekawość i już nie możemy doczekać się tych końcówek. Tych ostatnich prostych, na które wpadną ramię przy ramieniu Sagan, Greipel, Kittel, Bouhanni, Van Avermaet, Boonen, Kristoff, Viviani, Nizzolo, Degenkolb, Ewan, Matthews, Demare, Modolo – mniej znaczących nazwisk nie wymieniamy, by nie przepisywać listy startowej. A z faworytów czasówek są między innymi Dumoulin, Martin, Dennis, Kiryienka, Phinney, Roglic, Brandle i Bodnar. Mistrzostwa dzień za dniem. Ale się tym miejscowym kibicom trafiła gratka.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

I pomyśleć, że są dyscypliny sportowe, które nie mają swojego Sagana. Jednak mamy fart.

boss