Cafetería Covadonga #220

 

Mamy czerwoną!

2egcPo raz pierwszy w historii Polak założył koszulkę lidera Vuelta a España. Michał Kwiatkowski minął metę drugiego etapu na czwartym miejscu. Suma miejsc zadecydowała, że były mistrz świata objął przodownictwo w wyścigu. Był najwyżej sklasyfikowanym kolarzem spośród tych z ekip Sky i Movistaru, którzy kończyli wczorajszą drużynową czasówkę z najlepszym czasem i dlatego przejął trykot lidera z rąl Petera Kennaugha, który cieszył się nim od wczoraj.

Jutro etap z końcówką, która bywa porównywana do Mur de Huy. Do ataku na pozycję lidera przystąpią zapewne kolarze Movistaru, swe apetyty ujawnił dziś także Philippe Gilbert, zdobywając 3 sekundy na premii i zmniejszając dystans do Kwiatkowskiego, Rojasa i Valverde do 4 sekund. Ewentualne zwycięstwo na Mirador del Ézaro pozwoliłoby mu osiągnąć cel.

2ekwiatored3

Czy Michał będzie mógł skutecznie bronić czerwonej koszulki, nie wiadomo. Pamiętamy, że absolutnym priorytetem zespołu (powtarzał to też Michał w wywiadach) jest zwycięstwo Chrisa Froome’a w generalnej klasyfikacji. Jutro Kwiato, radzący sobie lepiej od innych kolarzy Sky w takich końcówkach, może być liderowi zespołu bardzo potrzebny.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

hamburgNiepoprawny Bouhanni

Tyleż szybki, co niesforny Francuz kolejny raz przejechał metę, triumfalnie wznosząc ręce i nie dane mu było stanąć na podium wskutek decyzji sędziów. Na końcowych metrach Bokser zajechal drogę Calebowi Ewanowi, który ostatecznie uznany został zwycięzcą należącego do World Touru klasyka w Hamburgu, w tym roku noszącego nazwę EuroEyes Cyclassics.

wyniki Cyclassics Hamburg

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Schurter wygrał, Sagan zachwycił a Maja ma srebro

Rywalizacja mężczyzn w konkurencji MTB była ozdobą ostatniego dnia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Nino Schurter wygrał bezapelacyjnie, od początku kontrolując przebieg zawodów, a pozostałe medale zdobyli Czech Kulhavy i Hiszpan Coloma. Naszym bohaterem wyścigu był jednak Peter Sagan.

saganmtbUstawiony do startu w siódmym rzędzie (jako jedyny) w ciągu kilku zaledwie minut od startu przebił się do przodu. Był już na trzeciej pozycji, gdy złapał gumę. Po wymianie koła wrócił na koniec stawki i znów rozpoczął odrabianie strat. Gdy jechał na około 20. pozycji, mając niewiele ponad 2 minuty straty do Schurtera, zatrzymał go kolejny defekt, a potem jeszcze jeden. Najwyraźniej jego przeznaczeniem nie było osiągnięcie w Rio olimpijskiego sukcesu. Swoją waleczną postawą kolejny raz zaskarbił sobie serca kolarskich kibiców, a zaprezentowane przez niego umiejętności pozwalają sądzić, że Schurter, Kulhavy i Absalon mogą tylko błogosławić moment, w którym Słowak zadecydował o wyborze szosy.

majapodiumW sobotę swój wielki dzień miała Maja Włoszczowska, zdobywając w wyścigu pań srebrny medal. Wielka radość Polki i nie mniejsza radość polskich kibiców. Mało kto cieszy się w kolarskim środowisku taką sympatią i mało kto tak zasłużył na ten sukces jak ona. Zaczęliśmy Igrzyska od medalu Majki, kończymy je medalem Mai. Kolarze należą do tych, którzy nie zawiedli. Zrobili chyba więcej niż mogliśmy realnie oczekiwać i podratowali wydatnie nasz bardzo skromny medalowy dorobek.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

No i koniec z Rio. Wreszcie wrócimy do normalnego życia.

boss