Poznajcie nowych mistrzów

 

Mistrzostwa krajowe zdominowały w tym tygodniu kolarską scenę. Tyle działo się naraz, że nie sposób wszystkiego ogarnąć, ocenić, przeanalizować. Dlatego zdecydowaliśmy na luźniejszą formę prezentacji, nawiązującą do majowych fotoplastikonów.

Bohaterką tygodnia jest dziewczyna – dynamit, a bardziej oficjalnie podwójna Mistrzyni Polski, Katarzyna Niewiadoma. Ustrzelenie dubletu to wyczyn, odbijający się szerokim echem, zważywszy, iż kolarstwo polskie liczy się w świecie.

poland we rr podium

To podium najlepszych Polek w jeździe na czas: 1. K.Niewiadoma 2. K.Pawłowska 3. M.Jasińska.

italy we rr

Najlepsze Włoszki: 1. E.Cecchini 2. E.Longo Borghini 3. A.Stricker

uk barnes sisters

Poznajcie siostry Barnes. Z lewej starsza, Hannah, mistrzyni Wielkiej Brytanii w wyścigu szosowym seniorek. Z prawej, młodsza, Alice, zająłą w tym wyścigu 2 miejsce za siostrą, co dało jej tytuł mistrzowski w kategorii U23. W środku dumna mama.

holland rrwe koster

Niespodzianką była w Holandii wygrana Anouski Koster, koleżanki Kasi z Rabobank – Liv.

ireland rr2

Jednych wita mama, innych babcia. Ta pani z flagą na mecie mistrzostw Irlandii to babcia Nicholasa Roche’a, której pozwolono zrobić honorową asystę zwycięskiemu wnukowi przekraczającemu linię mety. Zresztą, spróbowano by nie pozwolić – babcia wygląda na energiczną.

UK tt dowsettTen gość też kończy wyścig na luzie. Wbrew pozorom, to nie start wspólny a czasówka. Rzadko spotykany widok. Alex Dowsett, zanim minął metę, mógł już świętować, niezbyt jak widać obawiając się konkurentów.

italy rr2

To już wyścig szosowy we Włoszech. Giacomo Nizzolo mógł bez przeszkód świętować zwycięstwo. Tym razem nikt go nie zdyskwalifikował. Za nim widać G. Brambillę, a trzeci przyjechał Pippo Pozzato.

france rr 2

A tak wyglądał finisz we Francji. Wygrał A. Vichot, drugi T. Gallopin, trzeci A. Vuillermoz. Zwycięzca chciał sobie strzelić selfie, ale widać zgubił telefon.

czech i slovakia

Czechosłowacja wiecznie żywa, czyli dwa w jednym. Czesi i Słowacy nadal załatwiają sprawę narodowych mistrzostw jednym wyścigiem. Widać taniej wychodzi. Śmieszne rzeczy tam się dzieją, ale naszym sąsiadom najwyraźniej to nie przeszkadza. Wygrał R.Kreuziger, zostając mistrzem Czech. Gonił go, ale nie dogonił Z. Stybar z Etixx, a na kole wiózł mu się inny kolarz Tinkoff, Juraj Sagan, by komfortowo zostać mistrzem Słowacji. Dzięki wspaniałomyślności brata, który z paroma innymi kolegami z czechosłowackiej brygady Tinkoff szachował jakiekolwiek próby pogoni.

slovakia rr podium

Dzięki temu możemy przyjrzeć się wreszcie, jak wygląda ten Juraj Sagan. Do tej pory był dla nas tylko pozycją na listach startowych, rzadziej w tabelach wyników. Poczciwy chłopak, dobrze mu z oczu patrzy. Ale wystarczy jeden rzut oka i widać, kto tu rządzi. No i całe podium dla chłopców Olega. Plus wcześniej Kreuziger.

poland rr finisz

Plus w Polsce Rafał Majka. Na finiszu pokonał Marka Rutkiewicza.

poland rr podium

Ten trzeci to Sylwester Janiszewski. Też z Wibatechu, jak Rutek.

uk rr

I serialu Tinkoffa kolejny odcinek. Adam Blythe wygrywa w Wielkiej Brytanii. Pokonany Mark Cavendish. Sic transit gloria.

holland rr

Podium holenderskie. Zwycięzcą 23-letni Dylan Groenewegen. Kolejne miejsca: W.Wippert i W. Stroetinga. Nikogo z Tinkoff – jaka ulga.

suisse rr

Powyżej Jonathan Fumeaux wygrywający mistrzowski wyścig w Szwajcarii.

germany rr

Oto mistrzowskie trio z Niemiec. Dwóch z tej trójki nie trzeba przedstawiać. Max Wallscheid z Gianta chyba nie śnił, że stanie na podium w takim towarzystwie.

portugal rr

A tego kolarza pamiętacie? Parę sezonów temu jeździł w barwach CCC. Jose Mendes został mistrzem Portugalii.

belgia rr

Jednak najbardziej oczekiwanym był chyba ten wyścig. Belgia słynie z wybitnych specjalistów od jednodniowych imprez. Kolarze nie zawiedli. Philippe Gilbert i Tim Wellens długo jechali zgodnie na czele, a na finiszu lepszy okazał się ten starszy. To pierwszy tytuł mistrza Belgii 34-latka.

belgia rr podium

Uzupełnił podium Greg van Avermaet. Taka trójca – pozazdrościć.

Tytuły rozdane. Niedługo zobaczymy, czyje mistrzowskie trykoty będą prezentować się najlepiej.

boss