Bosskie komentarze przy kawie #180

 

Modlitwa o pogodę

catPięciu zwycięzców Grand Tourów (plus paru, którzy stali na niższych stopniach podium) oraz trzech triumfatorów monumentów zobaczymy dziś na starcie Volta Ciclista a Catalunya. Z policzeniem zwycięzców pomniejszych imprez byłoby za dużo roboty. Froome, Contador, Quintana, Aru, Hesjedal, Porte, Rodriguez, D.Martin, Uran, Thomas, Zakarin, Chaves, Dumoulin, Pozzovivo, Bardet, Van Garderen, Gesink, Keldermann, Kruiswijk, Barguil, Gerrans, Gilbert, Bouhanni – te nazwiska gwarantują świetną zabawę. Zarówno na górskich etapach (środa i czwartek), które prawdopodobnie zadecydują o ostatecznym kształcie klasyfikacji generalnej, jak i na pozostałych, ułożonych z myślą o klasykowcach lub wytrzymałych sprinterach.

Teraz tylko modlić się o pogodę, by dwa liczące 172 km etapy, kończące się wysoko w górach, mogły się odbyć zgodnie z planem. Bo nagromadzenie asów górskich wspinaczek (dodatkowo zmotywowanych brakiem czasówki) pozwala wierzyć, że nawet, gdy upadki, wirusy (modne ostatnio) czy banalny brak formy wyeliminują jednego czy drugiego faworyta z gry, to zawsze będzie komu się ścigać.

Wyścig zakończy w Niedzielę Wielkanocną tradycyjny już rajd po Barcelonie z licznymi przejazdami przez miłe sercu polskiego kibica kolarstwa z wiadomych względów wzgórze Montjuic.

GC Katalonia 2015Z ubiegłorocznego podium zabraknie tylko Alejandro Valverde. Pozostali z zamieszczonej obok pierwszej dziesiątki stawili się w komplecie.Rywalizacja może być nie tylko ciekawa, ale i pełna niespodzianek. Dawno nie było takiej sytuacji, byśmy po Paris – Nice i Tirreno – Adriatico nie potrafili nic konkretnego powiedzieć o formie wielkich faworytów. Z wyjątkiem Contadora i Porte’a, którzy częściowo odkryli karty we Francji, pozostali przyczaili się, by nie rzec, że zaszyli się gdzieś na bezdrożach Afryki czy Południowej Ameryki. Byle tylko jakiegoś paskudztwa stamtąd nie przywlekli.

Z innych niewiadomych, interesuje nas bardzo, jak poradzi sobie w gronie doborowych wspinaczy utalentowany Primoz Roglic.

Wśród 24 startujących ekip zobaczymy dwie polskie grupy zawodowe, CCC Sprandi i Verva ActiveJet. Także więc z tego względu wyścig zapowiada się dla polskich fanów ekscytująco. Może któryś z naszych profi nawiąże do zeszłorocznych popisów Maćka Paterskiego.

lista startowa

trasa

cat altimetria

trochę o historii

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Ciach! i Vuelta krótsza

cookson (2)Jeden z naszych ulubieńców, Pan Prezydent UCI Brian Cookson, spędził wczoraj pracowity dzień, obsługując w ramach kampanii wyborczej kilka kolarskich eventów. W rozmowie z La Gazetta dello Sport wyjawił, że ma nadzieję na rychłe dogadanie się z niesforną firmą ASO i znalezienie kompromisu w kwestii proponowanych przez UCI reform.

Pan Cookson nie omieszkał włoskich wyborców zapewnić, że nie zamierza czynić żadnego zamachu w kierunku skracania Giro d’Italia. Nie ma natomiast nic przeciwko obcięciu Vuelcie jednego tygodnia.

Ciekawe co na to wyborcy hiszpańscy? Nie wykluczamy, iż Pan Prezydent, nieodrodne dziecko brytyjskiej dyplomacji, w wywiadzie dla hiszpańskiej prasy (dziś pewnie pojawi się na starcie Volta a Catalunya) zapewni o swej nieustającej miłości dla Vuelty i planach obcięcia o tydzień Giro.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Zaczynamy Wielki Tydzień, a patrząc na listę startową katalońskiego wyścigu, może on byc także wielki w sensie kolarskim. Oby.

boss