Lizzie Armitstead z Pucharem Świata

 

armitsteadBrytyjka po raz drugi z rzędu triumfuje w tej klasyfikacji. Dziś postawiła kropkę nad „i”, wygrywając kobiecą edycję francuskiego klasyka w Plouay. Na finiszu wyprzedziła Emmę Johansson z Oriki i Pauline Ferrand-Prevot z Rabobank-Liv.

W punktacji WC zawodniczka Boels Dolmans zgromadziła 484 pkt, wyprzedzając Annę Van der Breggen z Rabobank-Liv (435), Jolien d’Hoore z Wiggle Honda (391), jej koleżankę Elisę Longo Borghini (350) i Lucindę Brand z Rabobank-Liv (315).

We francuskim GP startowały cztery Polki: Eugenia Bujak (22), Katarzyna Niewiadoma (48), Ewelina Szybiak (66) i Katarzyna Pawłowska (91). Kasia Niewiadoma miała apetyt na lepszą pozycję, lecz z powodu defektu straciła szanse na walkę o podium.

Pocieszenie przyszło szybko, bowiem odebrała nagrodę dla Best Young Rider cyklu World Cup. Ponadto Kasia wraz z koleżankami świętuje dziś zwycięstwo Rabobank-Liv w klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata.

rabo-livkasia best young rider gpp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cieszymy się z kolejnego w tym roku sukcesu Kasi, który jest także sukcesem naszego kobiecego kolarstwa szosowego, wciąż jeszcze w kraju niedocenianego. A na jego sukcesy pracuje coraz więcej zawodniczek i w rankingu UCI pniemy się w górę, zajmując jako kraj już 10. pozycję.

wyniki GP Plouay

klasyfikacja World Cup

Krzysztof Suchomski