Café Tourmalet #137

102. Tour de France zakończony

21sprint2Nie było niespodzianki na Champs-Elysées. Najważniejszy etapowy finisz w sezonie padł łupem najszybszego kolarza wyścigu, Andre Greipela. Pewną niespodzianką, ale nie aż sensacją, może być drugie miejsce Bryana Coquarda. Trzeci ukończył etap Alexander Kristoff, prowadzący stawkę sprinterów jeszcze 100 m przed linią mety.

wyniki

Pogoda nieco popsuła nastój wyścigowej fety. Obawiano się wypadków na śliskich nawierzchniach paryskich ulic. Sporą ich liczbę oglądaliśmy w poprzedzającym etap wyścigu kobiet. Organizatorzy podjęli decyzję o neutralizacji czasu z momentem, gdy kolarze miną pierwszy raz linię mety. Zawodnicy, którzy nie brali udziału w rozgrywce o etapowy triumf, kończyli wyścig bez stresów.

21skymetaOczywiście, w najlepszych humorach dotarli do mety kolarze Sky, przebrani dziś w specjalnie na ten dzień przygotowane stroje, w których niebieskie elementy zastąpiono żółtymi. Chris Froome, po raz drugi w karierze, stanął na podium dla zwycięzców i wysłuchał brytyjskiego hymnu.

Omówieniem i podsumowaniem przebiegu wyścigu i jego rezultatów już tradycyjnie zajmiemy się w specjalnym tekście. A podsumowując jednym zdaniem: dobrze, że się skończyło – byliśmy już tym wszystkim, zwłaszcza otoczką wyścigu, zmęczeni.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wielki dzień Van der Breggen

kobiety6Tym wspaniałym mężczyznom na ich dzielnych karbonowych rumakach tym razem ukradła show kobieta. Pod względem sportowym, to czego dokonała na oczach niezbyt jeszcze licznie zgromadzonych widzów 25-letnia Holenderka, biło na głowę wszystkie dzisiejsze męskie wysiłki.

wyniki
Zawodniczka Rabobank-Liv na 4 km przed metą wysunęła się przed peleton i prowadziła aż do mety, cały czas utrzymując kilkusekundową przewagę. Odniosła niezwykle efektowne zwycięstwo w drugiej edycji La Course by le Tour de France. Niejeden kolarz z pewnością widywał się w marzeniach w takiej roli, ale przywilej takiego ukończenia rywalizacji na Polach Elizejskich przypadł jedynie nielicznym wybrańcom.

kobiety2Wyścigowi towarzyszył deszcz i na śliskiej nawierzchni mnożyły się upadki zawodniczek. Przetrzebiony w ten sposób kobiecy peleton dotarł do mety wyścigu w bardzo pomniejszonym składzie.

Anna Van der Breggen, koleżanka Kasi Niewiadomej, niedawno triumfowała w Giro d’Italia Femminile, prowadzi w punktacji Pucharu Świata i jest na dobrej drodze do zastąpienia swej utytułowanej rodaczki, Marianne Vos, w roli lidera kobiecego peletonu.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

W jednym momencie coś trwa, a w następnym staje się historią. Nie przeszłością a historią właśnie. Bo niektóre rzeczy nie mają przeszłości. Mają historię.

boss