Informacje o Tour de Pologne

Przedstawiamy informacje prasowe Lang Team z dnia 24 lipca:

fot. Szymon Gruchalski

BUKOWINA TATRZAŃSKA ROZSTRZYGNIE O ZWYCIĘSTWIE W 72. TOUR DE POLOGNE

 

Najlepsi zawodowi kolarze świata będą walczyć o zwycięstwo w 72. Tour de Pologne na szóstym, królewskim etapie BUKOVINA Terma Hotel SPA – Bukowina Tatrzańska. Trasa tego etapu będzie również areną zmagań kolarzy w Tour de Pologne Amatorów.

Tour de Pologne UCI World Tour oraz Tour de Pologne Amatorów po raz kolejny zawitają do malowniczej Bukowiny Tatrzańskiej dzięki współpracy BUKOVINA Terma Hotel SPA z organizatorem wyścigu – Lang Team oraz silnemu zaangażowaniu kompleksu w przeprowadzenie i promocję przedsięwzięcia w regionie. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś w kompleksie BUKOVINA: Piotr Kuchta – prezes Zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego, Edward Kuchta – prezes Fundacji BUKOVINA oraz Czesław Lang – dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne.

Już po raz szósty jesteśmy Partnerem Tour de Pologne. Od pierwszej edycji wspieramy również Tour de Pologne Amatorów – w tym roku po raz piąty. Włączamy się w organizację tych wydarzeń, ponieważ kompleks BUKOVINA Terma Hotel SPA pozwala w komfortowy i atrakcyjny sposób zorganizować imprezę sportową na światowym poziomie. Cieszymy się, że możemy ponownie kibicować najlepszej, światowej czołówce kolarzy, która zmierzy się z największym wyzwaniem etapu, czyli Ścianą BUKOVINA. Po wyścigu sportowcy będą mogli się zregenerować i zrelaksować w wodach termalnych Term BUKOVINA, jak zawsze doceniając najwyższą jakość usług w naszym kompleksie – podkreśla Edward Kuchta, prezes Fundacji BUKOVINA.

GRU_0671To właśnie na terenie BUKOVINA Terma Hotel SPA, na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, rozpoczną się zmagania królewskiego etapu. Będzie on tym, który zdecyduje o układzie klasyfikacji końcowej 72. Tour de Pologne. Od lat współpracujemy z BUKOVINA Terma Hotel Spa i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni. To partnerski układ – my dajemy mocną promocję, a w zamian otrzymujemy wsparcie i zaangażowanie w organizację wyścigu. Sam etap w Bukowinie można nazwać kultowym. Często rozstrzyga o losach wyścigu, a na jego trasie znajduje się słynna Ściana BUKOVINA. Co roku przybywają tu tłumy kibiców, którzy tworzą fantastyczną atmosferę. To doskonały przykład na stale rosnącą popularność Tour de Pologne i kolarstwa – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne.

W znanym bukowiańskim kompleksie odbędzie się również start wyścigu Tour de Pologne Amatorów. Podobnie jak w ubiegłych latach, BUKOVINA Terma Hotel SPA będzie stolicą i miejscem spotkania wszystkich miłośników kolarstwa. Będą oni mogli nie tylko dopingować uczestników etapu, ale również wziąć udział w Tour de Pologne Amatorów. To wyjątkowy wyścig, a jego uczestnicy rywalizują na trasie, którą tego samego dnia pokonują najlepsi kolarze zawodowi.

Dziś w Bukowinie odbyła się jeszcze jedna uroczystość – odsłonięcie pamiątkowego obelisku Czesława Langa. Doceniając wkład Czesława Langa – wybitnego sportowca i promotora najlepszych sportowych działań i aktywności chcemy mu serdecznie pogratulować dotychczasowych sukcesów sportowych i tych na polu biznesowym. Okazją do odsłonięcia pamiątkowego obelisku jest również wyjątkowa – to jego 60. urodziny. Przyjmij proszę nasze najszczersze życzenia pomyślności i wytrwałości w osiąganiu kolejnych wyzwań i zawodowych celów. Jeszcze raz dziękujemy i życzymy Ci wszystkiego najlepszego – powiedział podczas odsłonięcia obelisku Edward Kuchta.

 

 

PROMUJEMY POLSKĘ Z POLSKĄ ORGANIZACJĄ TURYSTYCZNĄ

 

Polska Organizacja Turystyczna i Lang Team wspólnie będą promować Polskę podczas 72. Tour de Pologne. Umowę o współpracy podpisano dziś w Warszawie.

Tour de Pologne to nie tylko największa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce, ale również doskonała okazja do promocji naszego kraju. Niezawodnym partnerem w tych działaniach jest Polska Organizacja Turystyczna, która od lat współpracuje z naszym narodowym wyścigiem. Nie inaczej będzie w tym roku. Zbliżający się wyścig dostarczy nam wielu niezwykłych sportowych emocji. Na starcie pojawią się bowiem największe gwiazdy z mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim na czele. Ale wyścig jest również doskonałą okazją do promocji naszego kraju. Staramy się tak poprowadzić trasę, aby pokazać jak najciekawsze miejsca – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

Po ubiegłorocznym Tour de Pologne, który wiódł od Bałtyku do Tatr i włączał się w obchody 25-lecia wolnej Polski, tym razem hasłem przewodnim naszego narodowego wyścigu jest „Łączymy stolice”. Trasa biegnie z Warszawy do Krakowa. Wyścig rozpocznie się 2 sierpnia na błoniach Stadionu Narodowego, a zakończy 8 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie. Dwa miejsca – symbole łączące wielką tradycję i wspaniałą historię naszego kraju z nowoczesnością i osiągnięciami współczesnej Polski. Na starcie pojawią się wszystkie najlepsze grupy zawodowe świata, a także czołowi kolarze. Potwierdzony jest udział mistrza świata Michała Kwiatkowskiego, drugiego kolarza Giro d’Italia Fabio Aru, czy świetnego sprintera Marcela Kittela.

W tym roku Tour de Pologne i Polska Organizacja Turystyczna zapraszają wszystkich do wyjątkowego udekorowania Polski na czas wyścigu. Idea jest prosta – chcemy, aby kolarskim zmaganiom towarzyszyło również wspaniałe święto kibiców, którzy nie tylko dopingują zawodników, ale chcą również pokazać pozytywną stronę naszego kraju. W konkursie mogą brać udział miasta etapowe, startowe, miasta premii, a także wszystkie miejscowości na trasie wyścigu. Odrębną kategorię stanowią witryny sklepowe, których wystrój również będzie oceniany. Dodatkowo każdy indywidualny kibic może zachwycić nas swoim oryginalnym strojem. Wszystkie szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie na stronie Tour de Pologne w dziale Media.