Bosskie komentarze przy kawie #94

 

Richie Porte zwalnia apartament

PIC537881286Po wczorajszym etapie, na którym stracił do zwycięzcy aż 27 minut, Australijczyk postanowił wycofać się z wyścigu. Jak twierdzi, wciąż odczuwa skutki piątkowego upadku. Ma stłuczone kolano i biodro. Te bolesne urazy spowodowały dużo słabszy od oczekiwanego wynik w sobotniej jeździe na czas. Wczorajszy fatalny występ to efekt nałożenia się fizycznych dolegliwości z psychicznymi efektami pechowych zdarzeń prześladujących w minionym tygodniu Tasmańskiego Diabła. Richie ma już dosyć borykania się z pechem i pogodą we Włoszech i myślami jest już w słonecznej Francji.

Brytyjczycy chyba nie wyciągnęli właściwych wniosków z porażki w 2013. Nie można jechać na Giro i liczyć, że wszystko się uda. Nie będzie deszczu, wiatru, śniegu, mokrych i śliskich zjazdów, kraks, obtarć, bólu. Może się mylimy, bo przecież obserwujmy te zmagania z daleka, ale mamy wrażenie, iż liderzy Sky są za bardzo „trzymani pod kloszem”. Efektem tego jest fiasko występu Wiggo na Giro 2013, Froome’a na Tourze 2014, a teraz Richie Porte’a. Czy zamiast luksusowych, klimatyzowanych camperów bardziej nie przydała by się im jakaś szkoła przetrwania? Choćby taka wyprawa na Kilimandżaro?

sky_camper_670

 

Czy do apartamentu na kółkach wprowadzi się Leo König, jeszcze nie wiemy. Zainteresowanie wynajmem opuszczonego „lokalu” wyraził między innymi Oleg Tinkov, nie sądzimy jednakże, by Team Sky zdecydował się ujawnić największemu konkurentowi „tajemnice alkowy”.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Przesiadka Toma Boonena

boonen faceBoonen otrzymał specjalną zgodę na start w wyścigu Dookoła Belgii. Termin tej imprezy (27-31 maja) koliduje z terminem wciąż trwającego Giro, z którego Belg wycofał się przed etapem jazdy na czas. Przepisy UCI nie zezwalają jednak na start w wyścigach, których terminy się pokrywają, a wprowadzono je w poprzedniej dekadzie właśnie po to, by ukrócić nagminne praktyki wycofywania się zawodników z jednego wyścigu, po to, by zdążyć na start innego.

Mając zgodę na start, Tornado Tom, zamiast forsować śnieżne turnie,  będzie mógł zaprezentować się własnej publiczności w wyścigu, który dokładnie 10 lat temu wygrał.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

van avermaet gp wallonie 2014Apetyt Van Avermaeta

Przeciwnikiem Tommeke w Baloise Belgium Tour (tak brzmi oficjalna nazwa imprezy) będzie Greg Van Avermaet. Kolarz BMC po udanym sezonie klasyków (podia w obu cobble monuments) odczuwa jednak pewien niedosyt. Zabrakło mu zwycięstw i teraz niedostatek ten chciałby nadrobić na jednym z ważniejszych home race, na który ekipa wystawia go w roli lidera.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Schody

Żarty się skończyły, zaczynają się schody – tak w myśl starego powiedzenia ludzi nie odmawiających przy stole można scharakteryzować jutrzejszy, 16. etap. Poniżej profil, w który jakaś dobra dusza była uprzejma wkleić ikonki prognozy meteo.

16e meteo

 

mortiroloMortirolo cieszy się zasłużoną sławą. I jeśli jutro Astana nie zwolni tempa i zechce tam również pociągnąć w dotychczasowym stylu, to będzie „rzeźnia”, jakiej jeszcze w tym roku nie było. Wymordują więcej bohaterów tego wyścigu niż scenarzyści Gry o tron. Bardziej wrażliwi widzowie powinni oglądać ten etap z chusteczkami pod ręką.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Zajrzyjcie tu jeszcze wieczorem

boss