Bosskie komentarze przy kawie #82

contador in car2Co z Alberto?

To najczęściej zadawanie pytanie po szóstym etapie Giro. Contador, upadając na finiszowej prostej, doznał zwichnięcia lewego barku. Biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia, dużo większe obawy budzi fatalnie wyglądające złamanie ręki, jakiego doznał Daniele Colli. Kolarz  Nippo upadł pierwszy, zahaczony przez wychylającego się przez barierkę widza, a jego upadek spowodował kolejne. W kraksie, poza wymienionymi, ucierpiał między innymi Bartłomiej Matysiak.

Niepewność co do możliwości kontynuowania Corsa Rosa przez lidera jest teraz głównym tematem rozważań. Bez Contadora wyścig straciłby bardzo wiele ze swej atrakcyjności. Decyzja zostanie ogłoszona rano. Pozostaje czekanie.

greipel finiszW cieniu wypadku znalazło się pierwsze zwycięstwo Andre Greipela, który umiejętnie wyprowadzony  przez kolegów z Lotto Soudal, wyraźnie pokonał walczących o drugie miejsce Włochów, Mateo Pelucchiego i Sachę Modolo.

wyniki

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Czasówka przeniesiona

10_YEAR_LOCK_VERT_FULL_COLOR_(1)_IMAGEStart szósty etap Tour of California, jazdę na czas, wskutek zagrożenia opadami śniegu, przeniesiono z Big Bear Lake (2.100 m n.p.m.) na parking przy Six Flags Magic Mountain, gdzie będzie również meta etapu, który z planowanych 24,1 km musiano zredukować do 10,6 km.

Co ciekawe, organizatorzy, komunikując zmianę, nie powoływali się na „protokoły pogodowe” UCI, tylko na zdrowy rozsądek.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

pozzoPozzovivo wraca do zdrowia

Włoski kolarz wypisany ze szpitala jest już pod opieką rodziny. Kuracja przebiega na tyle pomyślnie, że Domenico myśli o ewentualnym starcie w Tour de Suisse, a nawet żartuje sobie na temat udziału w Tour de France.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Wystartuje, nie wystartuje… chyba wystartuje, co?

boss