Bosskie komentarze przy kawie #39

 

La Purito Andorra 2015

purito andorraPopularny wśród kibiców i lubiany w peletonie hiszpański kolarz, Joaquin Rodriguez, powoli zaczyna się przygotowywać  do życia, jakie, prędzej czy później, przyjdzie mu prowadzić po zakończeniu kariery zawodniczej. Propozycji zapewne nie zabraknie.

Władze Andorry umiejętnie wykorzystują fakt osiedlenia się Katalończyka w ich kraju, nagłaśniając w mediach jego obecność przy każdej okazji. Pierwszą było przyznanie organizacji etapu tegorocznego Tour de France i udział Purito w wyborze trasy.

Teraz trwa kampania promocyjna wydarzenia pod nazwą La Purito Andorra 2015. Pod tą intrygującą nazwą kryje się rajd rowerowy organizowany przez Sprint Club Andorra we współpracy z rządem małego, ale bogatego księstwa. Odbędzie się 9 lipca, w trakcie trwania Wielkiej Pętli. Przygotowano dwie trasy przebiegające przez miejsca znane z wyścigów, w których ostatnio sporo ćwiczy, będący lokomotywą imprezy Hiszpan.

purito andorra profilPierwsza z tras liczy 145 km i zawiera 5200 m przewyższeń, prowadząc przez sześć wzniesień: Beixalís, Ordino, La Rabassa, La Gallina, Comella i Cortals d’Encamp. Na tej samej trasie walczyć będą 2 września uczestnicy 11. etapu tegorocznej Vuelty. Mniej wymagający wariant to 80 km z czterema podjazdami.

O szczegółach imprezy można poczytać m. in. tutaj.

Mamy również dla rowerzystów – amatorów ciekawą propozycję polskiego organizatora – przedstawimy ją w oddzielnym tekście.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Hour record strikes back

dowsettNiech tylko przez chwilę nic się nie dzieje na szosie, a od razu jesteśmy atakowani kolejnymi informacjami o biciu rekordu godzinnego.

Następny w kolejce ustawił się Alex Dowsett, przygotowujący się do próby, która będzie podjęta 2 maja na torze w Manchesterze. Angielski specjalista od jazdy na czas przymierzał się do tego zadania już wcześniej, lecz na przeszkodzie stanęła kontuzja.

Nawiasem mówiąc, udział kolarza Movistaru w takich wyścigach, jak niedzielny Gent – Wevelgem, mógł kolejny raz pokrzyżować mu szyki.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Richmond na horyzoncie

richmondSkoro już siedzimy po uszy w tematach brukowych (nie mylić z prasą brukową), to podzielimy się z Wami radą, jakiej udzielił sławnym pechowcom, Tomowi Boonenowi i Fabianowi Cancellarze, nie mniej sławny kolarz z przeszłości, Johan Museeuw. Jego zdaniem, obaj wielcy mistrzowie klasyków powinni jak najszybciej zapomnieć o straconych wiosennych szansach i skupić się na występie w Richmond, gdzie odbędą się wrześniowe mistrzostwa świata. Ich trasa na sprzyjać obu dżentelmenom, ponieważ zawiera odcinki brukowane, co widać na załączonym obrazku.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

pipi pausePipi – pause

Roberto Urana na wyścigu Dookoła Katalonii jest przebojem Internetu i trafiło do telewizyjnych clipów serii Watts. Zdjęcie tego wydarzenia obiegło świat i zostało skomentowane już chyba we wszystkich językach. Spróbujemy zatem po polsku:

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

wiatr3Idziemy w triathlon?

Nie cichną też echa niedzielnych przygód zawodowców na flandryjskich szosach i brukach. I jak się okazuje nie tylko. By pokonać dystans 240 km, zawodnicy musieli wykazać się, poza jazdą na rowerze, umiejętnościami  biegania i pływania. Nie wszyscy jeszcze dobrze to opanowali.

Federacja triathlonistów wyraziła zaniepokojenie faktem, że UCI próbuje podstępnie zawłaszczyć sobie ich konkurencję.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

No i nie ma jak gorąca kawa w taką pogodę

boss