Bosskie komentarze przy kawie #36

 

Wielkie kolarstwo na Gent – Wevelgem

wiart2 GWNajskromniejszy medialnie z zaliczanych do World Touru wiosennych klasyków zachwycił eksplozją fajerwerków. Nie sposób opisać wszystkiego, co działo się na trasie. W opadach deszczu i w porywach niespodziewanie silnego wiatru, zmiatającego kolarzy na pobocza, a miejscami do rowów, peleton bardzo szybko podzielił się na grupy.

 

upadek thomasWypadki i defekty błyskawicznie przerzedziły stawkę zawodników. Nie sposób opisać wszystkiego, co się działo – wydarzeń starczyłoby do uatrakcyjnienia dużego, wieloetapowego wyścigu.

Ucieczka Maartena Tjallingii, a potem heroiczna solowa akcja Gastona Roelandtsa i wreszcie skomplikowana rozgrywka, między wyczerpanymi gladiatorami szosy złożyły się na fascynujący spektakl.

paolini GW 15Wygrał Luca Paolini, który zaoszczędził na końcówkę najwięcej sił i wykazał najwięcej sprytu, wykorzystując szachowanie się głównych faworytów. Na podium stanęli też Niki Terpstra i Geraint Thomas. Po nich pojedynczo wjeżdżali na metę pozostali uczestnicy 8-osobowej grupy, która rozgrywała wielką partię na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach.

Peleton, choć trudno tak nazwać niespełna trzydziestoosobową grupkę, przyjechał prawie 7 minut za zwycięzcą.  W walce o 9 miejsce Kristoff okazał się szybszy do Sagana, którego występ prawdopodobnie po raz kolejny w tym roku podniósł ciśnienie Olega Tinkova.

Do wyścigu jeszcze wrócimy, bo trudno nad tym, co zobaczyliśmy przejść do porządku dziennego, odfajkowawszy temat krótkim streszczeniem.

GW 2015

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Valverde walczył

finisz valverdelecz wystarczyło to jedynie do zajęcia drugiego miejsca w generalnej klasyfikacji Volta Ciclista a Catalunya. Alejandro, podobnie jak Dan Martin, próbował solowych ataków na podjeździe, a potem zjeździe z Montjuic. Ostatecznie wygrał etap po sprincie czołowej grupy, w której przyjechali rywale, m. in. zwycięzca wyścigu Richie Porte. Raczej pasywny dziś wicelider Domenico Pozzovivo ukarany został zepchnięciem na trzecie miejsce. Z podium spadł Alberto Contador – poturbowany wczoraj Księgowy nie był dziś w stanie nawiązać walki ze swym kolegą i rywalem.

GC Katalonia 2015Wcześniej, przez długi czas, obserwowaliśmy ucieczkę trójki kolarzy, w której znalazł się zawodnik CCC Sprandi, Marek Rutkiewicz. Polak prezentował się korzystnie i punktował na premiach, jednak determinacja goniących była zbyt duża, by akcja miała szanse powodzenia.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Bernas wygrywa Alentejo

Paweł Bernas wygrał 5-etapowy wyścig kolarski Volta ao Alentejo. Ostatni etap nie przyniósł zmian w klasyfikacji. Młody kolarz ActiveJet obronił pozycję lidera.

Zwycięstwo w portugalskim wyścigu jest największym osiągnięciem 24-latka.

wyniki

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Górskie Mistrzostwa Francji

peraudtak można by w skrócie określić finałowy etap wyścigu Criterium International kończący się podjazdem pod Col de l’Ospendale.  Po śmiałym solowym ataku na 8 km przed metą, Jean-Christophe Peraud nie tylko wygrał etap, ale i zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Za nim u góry zameldowali się weteran Pierrick Fedrigo i faworyzowany przed dzisiejszym startem Thibaut Pinot, który wywindował się na drugie miejsce, o sekundę wyprzedzając wczorajszego wicelidera, Fabio Felline.

wyniki

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

2 sekundy

rebellin emiliazabrakły Benowi Swiftowi, by obronić w górach końcowe zwycięstwo w Settimana Coppi e Bartali. Czwarty, ostatni etap i cały wyścig wygrał południowo-afrykański talent Louis Meintjes z MTN-Qhubeka. Dziś wyprzedził o 1’12” Cunego, Rebellina i Swifta. Włoski weteran z CCC Sprandi ukończył wyścig na 5. miejscu.

Cóż, nazwiska nie wygrywają. Forma nie trwa wiecznie, sława również – zresztą ta ostatnia w przypadku Rebellina różne miewała odcienie. To sprawia, że w najbardziej prestiżowych zawodach już go nie chcą, a w tych mniej eksponowanych z podium zrzuca go młodzież. Wygląda na to, że barwna kariera Włocha ma się ku końcowi.

wyniki

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

polskie dziewczynyNajwięcej witaminy

mają polskie dziewczyny – śpiewał kiedyś Andrzej Rosiewicz. Wiemy o tym od dawna, a zdjęcie zrobione przed startem wyścigu Trofeo Binda kolejny raz ten znany fakt potwierdza. Z dziewczynami z naszej reprezentacji, Olą Kardas, Pauliną i Moniką Brzeżną, do fotki ustawiły się Kasia Niewiadoma i Eugenia Bujak.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Trofeo Alfredo Binda

armitstead lizzie1to wyścig jednodniowy zaliczany do kobiecego Pucharu Świata. Bardzo ciekawą walkę stoczyły na nim dwie najsilniejsze drużyny Boels Dolmans i Rabobank-Liv. Ostatecznie zwyciężyła Lizzie Armitstead z BL przed rywalkami Pauline Ferrand-Prevot i Anną Van der Breggen.

Najwyżej sklasyfikowana z Polek, Kasia Niewiadoma zajęła 13 miejsce, o 3 oczka wyżej do Eugenii Bujak.

wyniki

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ja tu się staram, a cała Polska i tak patrzy na piłkarzy. To se też popatrzę.

boss