Bosskie komentarze przy kawie #35

 

Jeszcze z Wami nie skończyłem

– mówi Valverde przed ostatnim etapem Volta Ciclista a Catalunya. A skoro on (16 sekund straty) tak uważa, to mamy nadzieję, że podobnie myśli Pozzovivo (5 sekund). Contadorowi jesteśmy skłonni odpuścić, bo się poobijał wczoraj.

Cataluna15_Stage7Trasa ostatniego etapu wiedzie przez wzgórze Montjuic – miejsce tak dobrze nam się kojarzące z wiktorią Szurkowskiego i Szozdy – które zwiedzający… pardon, zawodnicy będą pokonywać ośmiokrotnie.

Prawa część profilu etapu przywodzi na myśl tradycyjny tourdepoloniowy etap do Bukowiny. Tyle, że nasz etap jest trudniejszy, bardziej zróżnicowany i toczony w ładniejszych okolicznościach przyrody. Bo Polska to nie jakaś Katalonia, a Montjuic przepada w porównaniu z Gliczarowem.

Upgrade: Dowiadujemy się właśnie, że na starcie nie stanął poobijany Przemek Niemiec. Życzymy powrotu do zdrowia.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Śledztwo trwa

manx lancuchNie mówimy tu o CIRC, czy podobnym zgromadzeniu fotelowych mędrców, a prawdziwym detektywistycznym dochodzeniu, które (być może) już niedługo weźmie na warsztat Clancy lub Le Carre.

Rolf Aldag zdradził właśnie z dumą, że dochodzenie w sprawie narowistego roweru Cavendisha ruszyło z miejsca. Wiadomo już, że przyczyny zgubienia łańcucha na Tirreno – Adriatico i Milano – Sanremo nie były jednakowe. Śledztwem objęto także podobne defekty, jakie przydarzyły się w ostatnim czasie Tomowi Boonenowi i Julienowi Vermote.

Aldag wyklucza błędy mechaników i awarie biegów Shimano (o co zapewne mocno zabiegali biznesmeni w drogich garniturach). Czyżby miało się skończyć oklepanym oświadczeniem o „błędzie pilota”?

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Cytat roku?

craddock leżyMoże z tym amerykańskim modelem edukacji nie jest tak źle, jak mawiają?  Ostatnio młodzi Amerykanie z zawodowego peletonu zaskakują nas błyskotliwymi wypowiedziami. Po Józku Dombrowskim, którego niedawno cytowaliśmy, mamy przyjemność przedstawić nowego, młodego autora „złotych myśli”. Ladies and gentlemen, meet Lawson Craddock.

Sentencję cytujemy w oryginale. Jakiekolwiek tłumaczenie mogłoby tylko zaszkodzić jej pięknu i perfekcyjnej kompozycji.

Other sports have halftime and intermission. Cycling has crashes and piss breaks.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Niedługo transmisja, trzeba się przygotować. Pora zatem na pis… może lepiej: intermission.

boss