Bosskie komentarze przy kawie #34

 

Bradley Wiggins

wiggo roubaix 14jednak zaszczyci swoją osobą wyścig Gent – Wevelgem. Jest sporo zamieszania z jego planami startowymi, które są to ogłaszane, to odwoływane. Ostatnia wersja mówi o starcie w Gent – Wevelgem i Driedaagse De Panne – Koksijde, nie wyklucza się również występu Brada w Ronde van Vlaanderen. Celem jest oczywiście Paris – Roubaix.

Wiele mówiło się o planach Wigginsa efektownego zakończenia szosowej kariery zwycięstwem w Piekle Północy. Jednak po ostatnich spektakularnych sukcesach Stannarda i Thomasa, kwestia liderowania w drużynie Sky pozostaje otwarta. W tak ciężkich i sypiących niebezpieczeństwami wyścigach, przezorniej jest dysponować paroma opcjami na wypadek różnego rozwoju sytuacji, więc szefów brytyjskiego teamu prawdopodobnie od przybytku głowa nie boli.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Przypomniał o sobie

6e katMaciej Paterski, plasując się na 3. miejscu na 6. etapie Volta Ciclista a Catalunya. Kolarz CCC Sprandi przyjechał na metę w 12-osobowej ucieczce. Etap wygrał kolarz Katiuszy, Sergiej Czernetskij.

W klasyfikacji generalnej nie nastąpiły istotne zmiany. Na dzień przed zakończeniem imprezy liderem jest Richie Porte o 5 sekund wyprzedzający Domenico Pozzovivo i o 7 sekund Alberto Contadora.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Upadek Contadora

contador biodroi to nie w przenośni, a dosłownie, miał miejsce w końcówce przedostatniego etapu Katalonii. Hiszpan potrącony, upadł na asfalt, boleśnie obcierając sobie lewe biodro. Wypadek nastąpił w strefie 3 km, więc liderowi Tinkoff – Saxo zaliczono czas peletonu.

Forma wielkiego faworyta Giro i Touru na razie zdecydowanie poniżej oczekiwań, a na domiar złego wydaje się, że szczęście coraz bardziej go opuszcza. Nerwowa atmosfera w ekipie spowodowana „wojną na górze”, również nie sprzyja skupieniu się wyłącznie na celach sportowych.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Potwierdza talent

bernas wygralzwycięstwem etapowym w Volta ao Alentejo młody kolarz ActiveJet, Paweł Bernas. Polak na 4. etapie przyjechał samotnie do mety, wyprzedzając o 5 sekund Delio Fernandeza. Z taka samą przewagą wyprzedza kolarza gospodarzy w klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem.

Jeszcze parę takich newsów i zaczniemy zastanawiać się, w jaki sposób utalentowany Polak powinien dalej pokierować swoją karierą.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Po pierwszym dniu

Criterium international  (etap płaski plus  7 km jazdy na czas) prowadzi Amerykanin Ben King. Wbrew przewidywaniom słabiej pojechał czasówkę Peraud. W tej sytuacji faworytem stał się na razie czwarty w GC Thibaut Pinot.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Francesco Chicchi

uczciliprzełamał kiepską passę Androni Giocattoli, wygrywając etap na Settimana Coppi e Bartali. To dopiero drugi etapowy sukces zespołu Gianniego Savio w bieżącym roku. Jak widać na załączonym obrazku, zwycięstwo wprawiło drużynę w iście szampańskie nastroje. Ech… kolarskie życie.

Liderem pozostaje Anglik Ben Swift, który w niedzielę stanie przed dużym wyzwaniem, bowiem ostatni etap wyścigu toczony będzie w górach.

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

A my tylko kawa i kawa…

boss